Kraków

Deszczowy debiut czyli Zacny Burger Milordzie

Mijają miesiące, a w Krakowie moda na burgery nie przemija. Jak grzyby po deszczu pojawiają się nowe food trucki serwujące kanapki z wołowiną i nie tylko. Szczerze przyznam, ze jesteśmy już trochę tą modą zmęczeni i z radością przyjęlibyśmy informację o otwarciu baru serwującego, na przykład, kuchnię kubańską (film Chef zrobił nam dużego smaka na kubański street food). Bo kiedy mamy ochotę na burgera, to i tak najczęściej kierujemy się na Kupa 10, bo tam nam smakuję i trochę już nam brakuje entuzjazmu na ciągłe odkrywanie (nie zawsze udanych) burgerowych nowości.Kraków - Zacny burger milordzie - BBQ

(więcej…)

Nowy adres na Zabłociu czyli studio Twój Kucharz (zamknięte)

To było jedno z najbardziej wyczekiwanych przez nas miejsc w tym roku. Dlatego kiedy studio Twój Kucharz wreszcie otworzyło swe podwoje na Zabłociu, na naszą wizytę nie trzeba było długo czekać. Niestety, w składzie zabrakło tym razem Widelca, ale zamierza swój błąd szybko naprawić, miejmy nadzieję jeszcze w tym tygodniu. Ja z wielką chęcią będę mu towarzyszyć, bo menu w studio zmienia się co tydzień, więc pozostało mi jeszcze wiele potraw do spróbowania.Kraków - Studio Twój Kucharz - bar i kuchnia (więcej…)

Wieczór z trudem uratowany czyli Destino (zamknięte) i Morela

Wieczór zapowiadał się idealnie: piękna pogoda, doskonałe towarzystwo i restauracja serwująca dania kuchni śródziemnomorskiej. Jak byśmy na chwilę uciekli z dusznego Krakowa i przenieśli się gdzieś na południe Włoch. Na ścianach przepiękne marokańskie płytki, obsługa uśmiechnięta, karta smakowita. Wtedy jeszcze myśleliśmy, że kolacja w Destino musi zakończyć się sukcesem.Kraków - Destino - wnętrze (więcej…)

Testujemy serwis Foodpanda czyli zamówienie z Edo

Serwis foodpanda.pl zaprosił nas do przetestowania oferowanych przez nich usług w zakresie zamawiania przez Internet. Ponieważ kochamy i jedzenie, i Internet ofertę zaakceptowaliśmy i tak Foodpanda zasponsorowała nam dzisiejszą kolację.Kraków - Foodpanda - screen (więcej…)

Po domowemu czyli Jadło u Bociana

W ostatnim czasie, z racji przeprowadzanego w mieszkaniu remontu, podróżujemy często w okolice ulicy Rusznikarskiej. Podczas jednej z takich wizyt byliśmy strasznie już głodni, dlatego z radością przyjęliśmy obecność w tej okolicy jadłodajni u Bociana. Zerknęłam szybo co o tym miejscu piszą na Gastronautach i postanowiliśmy spróbować.Kraków - Jadło u Bociana - de volaille z ziemniakami (więcej…)

Zbliżenia po nowemu czyli Atelier (zamknięte).

Kiepsko u nas ostatnio z odkrywaniem nowych restauracji i, dopóki nie skończymy remontu mieszkania, tak raczej niestety pozostanie. Zajrzeliśmy za to znów do Ed Reda, i oczarował nas zwłaszcza talerz podrobów. Wizualizację tej wycieczki możecie zobaczyć w zaktualizowanym wpisie.Kraków - Atelier - sałatka ze szparagami, szynką parmeńską i halloumi (więcej…)

Od świńskich uszu do mastyksa czyli degustacja win Clementa Klura z Alzacji

Od czasu opublikowania menu, które towarzyszyć miało tej degustacji, zżerała mnie ciekawość jak też wyglądać będą te świńskie uszy? Czy będą w ogóle przypominać uszy? Okazało się, że podobne pytania nurtowały większość gości zaproszonych na degustację win Clementa Klura z Alzacji w GARAŻ Food & Wine.Kraków - Wine Garage - Degustacja win Clementa Klura - świńskie uszy na zielonej sałatce z ziołami (więcej…)

Przekleństwo długiego weekendu czyli Najedzeni Fest! Lokalnie

Wszystko wskazywało na to, że niestety będziemy zmuszeni przegapić kolejną edycję Najedzeni Fest (zabrakło nas dwóch „małych” edycjach śniadaniowej i nowalijkowej). Jednak wydarzenie, dla którego planowaliśmy opuścić Kraków w ten weekend, odwołano więc plan na niedzielne przedpołudnie był prosty: do Forum marsz! Najlepiej z rana, na śniadanie, kiedy jeszcze nie ma tłumów.Kraków - Najedzeni Fest Lokalnie - Forum Przestrzenie (więcej…)

Zwyczaje śniadaniowe krakowian czyli śniadanie prasowe w Sphinxie

Restauracja Sphinx zaprosiła nas na na śniadanie prasowe poświęcone prezentacji raportu „Śniadanie w wielkim mieście”. Podczas spotkania, prowadzonego przez, wiceprezes zarządu Sfinks Polska,  Dorotę Cacek, oraz głównego szefa kuchni restauracji SPHINX, Klaudiusza Wachowiaka, przedstawiona została również nowa oferta śniadaniowa restauracji.Sphinx – śniadanie prasowe – New York, New York (więcej…)

Moda na policzki czyli Zdybanka (zamknięte)

Tyle się ostatnio dzieje w Krakowie i okolicach, że już praktycznie nie ma czasu na zwykłe chodzenie po knajpach. A to fantastyczna, dziesięciodaniowa kolacja, a to śniadanie prasowe (relacja już wkrótce). Do tego jeszcze półfinały Małopolskiego Festiwalu Smaku i przygotowanie do zbliżającego się wielkimi krokami remontu mieszkania. Nie żebym narzekała, że tyle się dzieje, bo dobrze mi z tym, ale wiem, że najbardziej czekacie na kolejne relacje z nowszych i starszych krakowskich lokali gastronomicznych. Dlatego gdy tylko udało nam się wygospodarować dzień wolny od pracy, poszliśmy oczywiście na obiad.Kraków - Zdybanka - Ciepłe Grzanki na 3 smaki (więcej…)