Po domowemu czyli Jadło u Bociana

W ostatnim czasie, z racji przeprowadzanego w mieszkaniu remontu, podróżujemy często w okolice ulicy Rusznikarskiej. Podczas jednej z takich wizyt byliśmy strasznie już głodni, dlatego z radością przyjęliśmy obecność w tej okolicy jadłodajni u Bociana. Zerknęłam szybo co o tym miejscu piszą na Gastronautach i postanowiliśmy spróbować.Kraków - Jadło u Bociana - de volaille z ziemniakamiKiedy stoisz przy barze u Bociana, czujesz się trochę jak w barze mlecznym, bo tablica z menu wygląda jak z poprzedniej epoki. Ceny są trochę wyższe niż w barze mlecznym, ale wciąż akceptowalne. Wygłodniali okrutnie, zamówiliśmy: ja – kotleta de volaille (9 PLN), młode ziemniaki (4 PLN) i młoda kapustę, a Widelec rumsztyk z cebulką (8 PLN), młode ziemniaki i mizerię (4 PLN).

Kraków - Jadło u Bociana - bar

Na jedzenie czekaliśmy dobre dwadzieścia minut, ale warto było bo jedzonko przyszło świeżutkie i pachnące, prosto z garnka. Co prawda Widelec narzekał trochę na wielkość swojego rumsztyku, ale ze smaku był zadowolony. Mój de volaille tez był całkiem smaczny: mięciutki, z chrupiąca skórką z wypływającym ze środka masełkiem. do tego młode ziemniaczki i całkiem niezła kapustka. Może nie tak aromatyczna i doprawiona jak ta, której miała okazję próbować podczas Małopolskiego Festiwalu Smaku w Tarnowie, ale tez bardzo dobra.

Kraków - Jadło u Bociana - rumsztyk z cebulką z ziemniakami i mizerią

Obiad popijaliśmy prawdziwym kompotem z owocami w cenie 1,50 PLN za spory kubek. Jedyne, czego u Bociana należy unikać to kawa z ekspresu. Jest absolutnie paskudna! Po obiadku, udajcie się więc na spacerek i kawusię wypijcie gdzie indziej.Kraków - Jadło u Bociana - de volaille z ziemniakami i młodą kapusta  Kraków - Jadło u Bociana - sala

Dwie wygłodniałe osoby zapełniły żołądki za 44,50 PLN.

Jadło u Bociana, ul. Rusznikarska 8, Kraków.
Jadło u Bociana Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato