No tak, fit pasowałoby być nie tylko na wiosnę, ale cały rok. Niestety, przestrzeganie zdrowej diety kiepsko nam wychodzi. Z ruchem tez różnie bywa. Ale tej wiosny próbujemy po raz kolejny i trzymajcie za nas kciuki 😉(więcej…)
Jakiś czas temu ukazała się nowa edycja przewodnika Michelin. Gwiazdki nadal ma tylko Atelier Amaro, ale do lokali wyróżnionych sztućcami (za wystrój, jakość obsługi, atmosferę lokalu przyznaje się od jednego do pięciu sztućców) dołączyły dwie krakowskie restauracje: Ed Red i Bianca. Każda otrzymała po jednym zestawie sztućców. Na liście wciąż widnieje też Ancora (z dwoma symbolami sztućców), mimo iż została zamknięta, w dość nieprzyjemnych okolicznościach, w lutym tego roku. Jakiś miesiąc przed publikacją nowej edycji przewodnika Michelin.
Już po raz drugi miałam okazję uczestniczyć w degustacji win gruzińskich. Tym razem odbyła się ona w restauracji Klimaty Południa i tym razem to wino, a nie jak ostatnio kuchnia gruzińska było wiodącym tematem spotkania. Organizatorem degustacji był Mariusz Kapczyński z portalu Vinisfera.pl i Gruzińska Agencja Wina.(więcej…)
Słońce dziś wyszło zza chmur dlatego tym chętniej powędrowałam bulwarami na Zabłocie, do Fabryki, gdzie odbyła się kolejna edycja bardzo lubianego przez nas festiwalu kulinarnego Foodstock. Widelec niestety zachorzał i został w domu. Towarzyszył mi za to producent najbardziej eleganckich witryn w Polsce. A może i w Europie. Godnie on Widelca zastępował. Pojemność jego żołądka naprawdę czasami mnie zaskakuje.(więcej…)
Dziś kilka słów o wielkim nieobecnym na naszym blogu czyli o pizzerii Garden mieszczącej się zaledwie kilka kroków od naszego domu. Chyba wszyscy w Krakowie (i nie tylko) już o niej słyszeli, o czym świadczą regularnie ustawiające się przed wejściem kolejki. I chyba właśnie przez te kolejki bywamy w pizzerii Garden rzadko. Zdecydowanie za rzadko.(więcej…)
Są takie dni, kiedy nie warto eksperymentować. Takie jak urodziny którejś z bliskich nam osób. W takie dni warto udać się pod sprawdzony adres. My wybraliśmy się do Zazie Bistro, o którym już pisaliśmy tutaj. Dlatego dzisiaj tylko kilka słów o daniach, które nas ujęły.(więcej…)
Sezony Bistro Cafe to akcja realizowana w ramach projektu „Parasol Praca Przyszłość” przez zespół 60 młodych ludzi z Krakowa. Wspólnymi siłami próbują stworzyć od zera nowy punkt na kulinarnej mapie Krakowa – Sezony Bistro Cafe przy ulicy Limanowskiego 16. Planują serwować sezonowe jedzenie, zgodne z porami roku. W lokalu będzie można również zagrać w gry planszowe czy poczytać książkę. W planach jest również stworzenie kącika dla dzieci.(więcej…)
Choć wschodnie smaki zawsze bliższe były Widelcowi niż moje skromnej osobie (i mam tu na myśli Daleki Wschód, bo z Bliskim jest akurat na odwrót), Big Mango, mimo iż otwarte już ponad rok temu, jakoś nigdy nie było mu po drodze. Bo daleko, bo korki, bo pewnie nie ma gdzie zaparkować. Szczęśliwie, w końcu przyszła góra do Mahometa i filia Big Mango otworzyła się na ulicy Zwierzynieckiej. Czyli praktycznie pod nosem (nie mylić z restauracją Pod Nosem) i w idealnej odległości na spacer.(więcej…)
W restauracjach na Rynku nie gustujemy (wyjątkiem jest znajdująca się tuż przy Rynku Zdybanka), ale są takie okazje kiedy z wyborem miejsca się nie dyskutuje. Sporym zaskoczeniem był dla nas fakt, że La Grande Mamma znajduje się w budynku zajmowanym wcześnie przez Sphinxa. Wystrój ma mało włoski, dość niejednolity: tu drewniany stół z motywami ludowymi, tam reflektor jak z Batmana albo artylerii przeciwlotniczej, na ścianie rozczłonkowana Dama z łasiczką na kapslach (foremkach do kruchych babeczek?), a w oknie ciężkie kotary. (więcej…)
Dziś będzie o lokalu, do którego pewnie bym nie zajrzał gdyby nie rekomendacja znajomego i konieczność przejścia na dietę bezglutenową mojej przyjaciółki. Wszystkich bezglutenowców, tych z przymusu i wyboru, bardzo szanuję, ale dla mnie dieta bezglutenowa byłaby najgorszą pod słońcem karą jaka mogłaby mnie spotkać. Nie straszny mi świat bez słodyczy i czekolady, ale świat bez pszenicy? Bez rosnącego w rękach ciasta drożdżowego? To nie dla mnie.(więcej…)