(Nie)najlepsza pizza w mieście czyli A’petyt Bistro

I znowu nadeszły dni lenistwa. Kiszki marsza grają, a tu ani gotować, ani wyjść z domu się nie chce. Na ratunek, jak zwykle w takich chwilach, przyszedł nam serwis pyszne.pl (zdarza nam się zamówić też przez pizzaportal.pl czy foodpanda.pl, ale interfejs pyszne.pl jakoś najbardziej nam odpowiada). Wyjątkowo zdecydowaliśmy się na pizzę. Wyjątkowo, bo pizzę lubimy prosto z pieca, a nie zaparzoną w kartonowym pudełku. Kierując się licznymi i pozytywnymi opiniami użytkowników portalu nasz wybór padł na restaurację A’petyt Bistro, która dodatkowo namawiała do zamówienia hasłem „Najlepsza pizza w mieście”. No i wreszcie, miała w swej ofercie pizzę 4×4, co znaczyło, że za jednym razem będziemy mogli spróbować czterech rodzajów pizzy.Kraków - Apetyt Bistro - pizza cztery rodzajeA’petyt Bistro trudno zlokalizować na mapie Krakowa. W zależności od tego, na którą ze stron lokalu traficie, to dowiecie się, że restauracja znajduje się na Zwierzynieckiej albo na Łokietka. Strona na Facebooku odsyła na Łokietka, ale ulotka na zdjęciu a także portal pyszne.pl już na Zwierzyniecką. Sądząc po czasie w jakim dostarczona była pizza, my obstawiamy raczej Zwierzyniecką.

Kraków - Apetyt Bistro - pizza 4x4

Jako, że oboje jesteśmy zadeklarowanymi mięsożercami, na naszą pizzę złożyły się następujące pozycje: Rustica (wołowina, peperoni), Peperoni (podwójne peperoni pomiędzy dwoma warstwami sera), Salami (peperoni, salami, oliwki) i Wiejska (boczek, kiełbasa). Pizza przyjechała ciepła i pachnąca. Ciasto miała nie za grube, ale z wierzchu twarde. Pizza to była typowo polska, z ogromną ilością dosyć słonego sera. Wersja z podwójnym serem (Peperoni) była w związku z tym, jak dla mnie, kompletnie niejadalna. Wiejska i Salami były nawet akceptowalne, ale już Rustica odrzuciła mnie po pierwszym kęsie (dziwnie doprawiona wołowina). Z pewnością nie była to najlepsza pizza w mieście.Kraków - Apetyt Bistro - Rustica, Pepperoni, Salami, Wiejska

Dostaliśmy nauczkę. Więcej już opiniom z pyszne.pl nie zaufamy, tym bardziej, że nie była to nasza pierwsza wpadka (o poprzedniej wolę już nawet nie pamiętać, brr). A pizzę będziemy już jeść tylko w sprawdzonych lokalach (Pizzeria Garden) albo własnoręcznie wypieczoną.

Pizza 52cm – 48 PLN.

 MENU

A’petyt Bistro, ul. Zwierzyniecka 10 albo Łokietka 26, Kraków.