Wino, afrodyzjaki i słodkości czyli walentynki 2016 w Krakowie

Chociaż sami walentynki traktujemy raczej z przymrużeniem oka, to postanowiliśmy sprawdzić co w tym dniu oferują krakowianom i przyjezdnym przybytki gastronomiczne w naszym mieście i okolicach. Lista lokali ze specjalną ofertą walentynkową będzie na bieżąco aktualizowana informacjami, które otrzymamy od restauratorów lub sami wygrzebiemy z Internetów. Smacznych walentynek!

Kraków - Bonjour Cava - tarteletka - walentynki 2016

Zdjęcie dzięki uprzejmości kawiarni Bonjour Cava

Kraków

Aika – lampka wina gratis, ciekawe startery i inne niespodzianki. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Alpino – dla każdego kto zarezerwuje stolik na kolację walentynkowa, restauracja oferuje  20% rabatu na dania z karty oraz kieliszek wina do kolacji. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Al Vecchio Forno – menu walentynkowe w cenie 129 PLN za osobę, występ zespołu tanecznego i promocja na prosecco. Wymagana rezerwacja.

Ambasada Pacyfiku – menu walentynkowe z winem i deserem w cenie 129 PLN za osobę. Szczegóły na stronie restauracji.

Atelierwalentynkowe śniadanie od 11.00 – 15.00. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Biała Róża – specjalnie skomponowane na tę okazję menu walentynkowe w cenie 110 PLN za osobę w dwóch wersjach. Wymagana rezerwacja.

Bistro 11 –  w trakcie walentynkowego weekendu obowiązuje normalne menu dostępne na stronie lokalu oraz dodatkowe menu walentynkowe dostępne na tablicy w lokalu oraz na Facebooku.

Bistro Praska – specjalne walentynkowe menu będzie obowiązywać w sobotę i niedzielę. Czekamy na szczegóły.

Bon Appetit – menu walentynkowe w dwóch odsłonach w cenie 120 PLN za osobę. Wymagana rezerwacja. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Bonjour Cava – zestaw dla dwojga w cenie 22 PLN. W zestawie tarteletki słodkie lub słone i kawa lub herbata. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Boulevard 11 Bistro & Wine – w walentynki, każdy Gość zostanie obdarowany słodkim piankowym serduszkiem.

Browar Lubicz – Dwie wersje walentynkowego menu z lampką wina lub piwem w cenie 75 PLN i 95 PLN.

Calavera – walentynkowa promocja -25% na drugie zamówione danie i słodka niespodzianka do każdego zamówienia.

Castor Coffe & Lunch – menu walentynkowe w cenie 100 PLN za osobę dostępne 13 – 14 lutego między 17.00 a 20.00. Obowiązuje wcześniejsza rezerwacja i pełna przedpłata. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Churrasco – specjalna walentynkowa karta, ostrygi i szampan na przywitanie oraz muzyka na żywo. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Da Marco – zakochane menu obowiązuje przez cały weekend 12-14 lutego. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Enoteka Pergamin – dwa rodzaje zestawów walentynkowych (69 – 89 PLN i 179-199 PLN) w weekend 13-14 lutego. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku. Wymagana rezerwacja.

Etnika – walentynkowe menu pełne miłości do jedzenia w cenie 120 PLN za dwie osoby. Dla każdej pary na przywitanie kieliszek certyfikowanego organicznego włoskiego prosecco. Menu dostępne 13-14 lutego. Wskazana rezerwacja. Szczegóły na w wydarzeniu na Facebooku.

Industrial Resto & bar – w Walentynki standardowe menu powiększone zostanie  o specjalnie przygotowany deser dla dwojga. W karcie barowej pojawią się również specjalne koktajle.

Jajownia –  w niedzielę będą na Was czekać kanapki z pastą jajeczną i granatem lub truskawkami, francuskie tosty, oraz jajka sadzone w kształcie serca.

Krakó Slow Wines/Lipowa 6F – w oczekiwaniu na walentynki już 13 lutego będzie można świętować bułgarskie święto wina (często traktowane w Bułgarii jako rodzima alternatywa dla Walentynek). W planie koncert zespołu Iglika, trochę tańca i energetyczne świętowanie z kieliszkiem wina w ręku. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Mięta – rezerwacja stolika możliwa od zamówienia w wysokości 50 PLN od osoby. W prezencie dla pary zakochanych, kieliszek wina musującego i słodka niespodzianka od szefa kuchni. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

Miodova – Walentynkowe menu degustacyjne z lampką prosecco w cenie 149 PLN za osobę dostępne 13-14 lutego po 18. Szczegóły nas stronie restauracji.

Musso Sushi – specjalnie skomponowane menu pełne afrodyzjaków oraz sushi dla zakochanych i nie tylko dostępne 13 i 14 lutego.

Najedzeni Fest – walentynkowa edycja festiwalu pełna afrodyzjaków, czekolady, słodkich wypieków i doskonałych win. Listę wystawców znajdziecie w wydarzeniu na Facebooku.

Nine Kitchen – specjalne zestawy walentynkowe w cenie 189 i 229 PLN od pary. Menu walentynkowe dostępne tylko po wcześniejszej rezerwacji.

La Forchetta – specjalna karta na walentynki. Wymagana rezerwacje. Szczegóły na Facebooku restauracji.

Pan i Pani Smith – specjalna walentynkowa karta dostępna przez cały weekend. Wymagana rezerwacja. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Pies Pianista – w ofercie Walentynkowej stawia na sery i tapasy. Serwowane będą wina naturalne  od Naturalistów, i rożnego rodzaju przekąski do wina. W walentynkowy weekend przy zakupie butelki wina, przekąski dla gości lokalu gratis. W dodatku sa otwarci do ostatniego klienta.

Pino – wszystkie miejsca na walentynkową niedzielę w Pino zostały już zarezerwowane, ale między 11 a 15 lutego będzie obowiązywać dodatkowa, tematyczna wkładka „Dla Niej i Dla Niego”.

Pod Nosem – walentynkowa kolacja w cenie 200 PLN za parę. Muzyka na żywo.

Pomodorino (Królowej Jadwigi) – dwa walentynkowe zestawy do wybory w cenie 75 PLN za osobę. W cenie kieliszek prosecco lub kieliszek domowego wina.

Primo Gastronomia – trzydaniowe menu walentynkowe z czekoladowym sufletem na deser i lampką wina musującego. Szczegóły na Facebooku lokalu.

RBG Bar & Grill – menu walentynkowe dostępne przez cały weekend 12-14 lutego 2016 oraz 10 procent zniżki na napoje alkoholowe. Dostępne również pakiety walentynkowe z noclegiem.

Restauracja Kazimierzmenu walentynkowe w cenie 75 PLN od osoby. Wskazana rezerwacja stolika.

Stara Zajezdniamenu walentynkowe w dwóch wariantach (70 lub 95 PLN), kieliszek wina lub kufel do każdego zestawu, muzyka fortepianowa na żywo.

Sweet Life – w niedzielę kawiarnia jest zamknięta, ale w sobotę, 13 lutego, możecie zamówić zestaw walentynkowy czyli dwie średnie kawy, parzone na dowolny sposób, plus duży kawałek sernik za 25 PLN.

Szara Gęś – w weekend 12-14 lutego dostępne będą zestawy walentynkowe w cenie 80-100 PLN. Do każdego zestawu lampka wina gratis. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Twój Kucharz –  w niedzielę w studio dostępne będzie specjalne walentynkowe menu degustacyjne. Jego tematem przewodnim będą oczywiście afrodyzjaki. Natomiast w poniedziałek, studio Twój Kucharz zaprasza na walentynkowe warsztaty, które mogą być doskonałym prezentem dla kochające gotować Walentynki bądź Walentego.

Trzej Kucharze – specjalne menu walentynkowe w dniach 12-14 lutego. Cena kolacji: 69 PLN za osobę. Wymagana rezerwacja. Szczegóły na Facebooku restauracji.

Walenty Kania – w walentynkowym menu Walentego kozina z kociołka, serca drobiowe, ozór po staropolsku z grilla i szaszłyk mongolski z koniny. Oprócz tego, jak zwykle, grillowane kiełbasy z kozy, sarny i świni. Szczegóły na Facebooku. Walentego spotkacie oczywiście w Forum na walentynkowej edycji Najedzeni Fest.

Włoska – walentynkowe menu, w którym, między innymi, ostrygi, przegrzebki i czekoladowe praliny. Restauracja szykuje również specjalne cocktaile alkoholowe.

Zakładka – Oprócz standardowej karty, walentynkowe menu na tablicy. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Okolice Krakowa

Dwór Sieraków – przed-walentynkowa kolacja w hiszpańskim stylu już 13 lutego o 20.00. Cena: 159 PLN od osoby. Szczegóły na stronie restauracji.

Skansen Smaków – walentynki z muzyką na żywo, do kolacji butelka wina i ciasteczko z wróżbą gratis. Szczegóły na stronie lokalu.

Restauracja Szary w w Michałowicach – do kolacji walentynkowej za minimum 70 PLN karafka białego wina gratis. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

U Ziyada – specjalne walentynkowe menu pełne miłości, poczęstunek miłosnym napojem, nastrojowa muzyka na żywo od 19:00 do 22:00. Szczegóły na stronie restauracji.

Wilczy Głód – w walentynkowym menu dania główne, desery i drinki. Szczegóły na Facebooku lokalu.

Propozycje walentynkowe w lutym 2017 znajdziecie tutaj.