Jak świętować miłość do jedzenia czyli walentynki 2017

Każda okazja żeby dobrze zjeść jest dobra. A jeśli jeszcze do tego są to afrodyzjaki, popijane bąbelkami, od których przyjemnie zaszumieć może w głowie to może się z tego zrobić całkiem przyjemny wieczór… Zapraszamy na przegląd ofert na Święto Zakochanych.Tbilisi - lotnisko- kawa z serduszkiem

W Winomanie świętowanie walentynek rozpoczęło się już 11 lutego. Od soboty aż do Dnia Świętego Walentego dostępne są zestawy składające się z zimnej przystawki (sałatka Afrodyty), dania głównego (potrawka z królika) i deseru (wyspa czekoladowa). Zestaw dla dwóch osób to koszt 99 PLN. Do zestawu proponują również butelkę (pierwszą) wina musującego Cava Alsinac za 20 PLN.

Podobnie w Albertinie, walentynkowe menu pełne afrodyzjaków jest dostępne już od soboty. Spróbowac możecie ostryg, krewetek okonia w bulionie, kaczego udka, homara i specjalnie na tę okazję przygotowanego deseru. Ceny dostępne są na stronie restauracji. 

W Enotece Pergamin  w specjalnym menu walentynkowym dwie przystawki (suszona w soli polędwiczka wieprzowa / krem z avokado / pikantny chips czekoladowy / malina przystawka 2 camembert / mus truskawkowy / galaretka z szampana i dzikiego bzu / kawior), zupa rakowa z przepiórczym jajem, pierś z kaczki z wiśniami i kozim serem jako danie główne oraz teryna czekoladowa na deser. Menu dostępne będzie w cenie 110 PLN od osoby. Za dobrane do potraw wina zapłacicie dodatkowe 40 PLN.

A może by tak walentynki po koreańsku? W Oriental Spoon specjalny zestaw walentynkowy zupa + bibimbap +deser (mochi) w świetnej cenie 29 PLN. Oprócz tego w menu tradycyjnie bibmbap, japche, rabokki i zupa miso.

W Białej Róży również dostaniecie specjalne menu walentynkowe, a w nim, między innymi, halibut, łopatka cielęca, udziec z daniela i lody. Za czterodaniowy zestaw z lampką prosecco zapłacicie 105 PLN.

Restauracja Szara Gęś oferuje walentynkowe menu degustacyjne w cenie 120 PLN za osobę. Znajdziecie w nim, między innymi, mus z gęsich wątróbek, kozi ser, kremowy bulion z borowikami, duszoną wołowinę  oraz płonącą różę i kieliszek prosecco.

W Pomodorino (przy ul. Królowej Jadwigi) na walentynki zaproponują dwa specjalne zestawy, każde w cenie 80 PLN. Znajdziecie w nich koktajl bellini, dwie zupy kremy do wyboru, polędwiczki wieprzowe lub fileta z dorady oraz lody lub mus czekoladowy. Do każdego zestawu dodają kieliszek domowego włoskiego wina.

Walentynki świętują też w Yatai Foodtruck. W tym dniu dostępne będą trzy specjalne zestawy sushi w cenach 69 PLN, 76 PLN oraz 82 PLN.

Na sushi w walentynki zaprasza też restauracja ZEN.  Specjalnie na tę okazję skomponowane zestawy dostępne będą w cenach 145 PLN, 190 PLN i 290 PLN. Każdy zestaw zupę wino śliwkowe lub szampana.

W Urara specjalne walentynkowe zestawy z shabu shabu i sushi w cenach od 89 do 109 PLN.

Restauracja By the way zaprasza na kolację walentynkową w cenie 85 PLN za osobę. W menu ostrygi, mule, kaczka, policzki wołowe i czekoladowy deser. A jako aperitifi kieliszek malinowego prosecco bellini.

Świetnie też zapowiada się menu walentynkowe w restauracji Filipa 18. W cenie 199 PLN open bar na różowe bąbelki oraz pięciodaniowa kolacja, w skład której wejdą mule,kawior z pstrąga, zupa rakowa, polędwiczki z jelenia i gruszka z czekoladą na deser.

Szary stół  przygotował specjalną propozycję walentynkową dla wegetarian. W menu awokado z boczniakiem, krem z topinamburu, placuszki z ciecierzycy, frytki z warzyw korzeniowych i mus czekoladowy. Cena kolacje to 99 PLN od pary.

Walentynkowa kolacja w Wavelove (99 PLN od pary) to grzanki z kozim serem, krem z buraków, kacze udko i korzenny piernik z czekoladą.

Nowo otwarta restauracja włoska Fiorentina zaprasza na trzydaniową kolację w cenie 120 PLN od osoby. W tej cenie spróbujecie skoków z królika, polędwicy z dorsza i lodów waniliowych. Do każdej kolacji kieliszek prosecco na powitanie gratis.