Spojrzenie z daleka czyli widelcowe podsumowanie numer 14 – lipiec/sierpień 2016

Wciąż przebywam w stolicy, ale staram się trzymać rękę na pulsie i być na bieżąco z wydarzeniami w Krakowie. Druga połowa lipca była dość owocna jeśli chodzi o nowe lokale, sierpień pod tym względem wygląda na razie biednie, ale mam przecieki, że kolejnego wysypu możemy spodziewać się na jesieni. Tymczasem zapraszam do lektury.

Kraków - Restauracja Armeńska - Ruczaj - Lody

Wydarzyło się w Krakowie (15-31 lipca 2016):

Na Ruczaju, w strefie street food przy Bibliotece Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II (ul. Bobrzyńskiego 10), od połowy lipca działa food truck z kiełbaskami i sznyclami Startruck oraz budka z lodami, a od 20 lipca 2 Tulu z burgerami i kanapkami. Do startu szykuje się tez budka z gruzińskimi specjałami.

15 lipca w miejscu po Fecie, Mr. Lee i Casa Juan, otworzył się Kufel Gastropub.

16 lipca, otwarzyła się Sababa przy Szerokiej 2 (nad Hamsą). Zapraszają na koktajle o smaku i nucie Bliskiego Wschodu.

Również 16 lipca otwarto lokal Food& People w biurowcu przy Grzegórzeckie. Ich specjalność to kanapki z pastrami. Zapraszają też na zestawy lunchowe za 15 PLN i jajecznicę na śniadanie za 3 PLN.

Good Lood otworzył 16 lipca nowy punkt w okrąglaku przy placu Nowym.

Od 16 lipca przy Alejach, naprzeciwko Jubilata, w miejscu po Via Otta działa Restauracja Armeńska. Szef kuchni pochodzi z Erewania. Karta jest obszerna i zapewne wkrótce tam zajrzymy.

20 lipca otwarto kawiarnię Dwa Okna Cafe przy Józefa.

23 lipca otwarto kolejny już lokal w Krakowie z sushi rolkami. Suto Handroll mieści się przy ulicy Szczepańskiej 3. Ich druga lokalizacja to okrąglak na placu Nowym otwarta od 28 lipca.

28 lipca otworzył się Coffee Kiosk przy Powiślu.

Wydarzy się w Krakowie (1–15 sierpnia 2016):

4 sierpnia Curry Up otwiera food trucka w Bezogródku. Na cały weekend otwarcia (czyli do 7 sierpnia) przygotowali dla Was moc niespodzianek.

4 sierpnia degustacja win na lato w „po prostu wino”.

5 sierpnia planowane jest otwarcie nowego lokalu właścicieli Zazie, w której szefem kuchnie będzie znany z tej ostatniej Daniel Myśliwiec. Nowa restauracja Karakter zajmie miejsce po Love Krove i Skate Burgerze przy Brzozowej 17.

5 sierpnia Tap House przy ulicy Jana obchodził będzie drugie urodziny.

6 sierpnia otwarcie nowej restauracji w Tytano przy Dolnych Młynów 10. Kuchnia w Międzymiastowej inspirowana ma być smakami i zwyczajami miast od Los Angeles i Nowy Jork przez Berlin po Tokio.

6 i 7 sierpnia Piknik Krakowski powraca do parków Bednarskiego i Krakowskiego. Kolejna edycje w weekend 13-14 sierpnia.

13 sierpnia odbędzie się podstawowy kurs wiedzy o winie w szkole sommelierów.

13 sierpnia odbędą się drugie urodziny Multi Qlti Tap Baru przy Szewskiej.

Co dalej?

Przy placu Bohaterów Getta do otwarcie szykuje się restauracja z owocami morza o dość kontrowersyjnej nazwie Z ościa i bez.

Yume planuje otwarcie stoiska z takoyaki.

W niedalekiej zapewne przyszłości otwarcie, wspominanych już w poprzednich wpisach: Che Bonta na Kazimierzu, Zbiory vege bistro, Ball&Roll.

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.