Babie lato czyli widelcowe podsumowanie numer 16 – sierpień/wrzesień 2016

W poprzednim podsumowaniu już żegnaliśmy lato, bo za oknem zrobiło się dość jesiennie, a tu jeszcze koniec sierpnia zaskoczył nas piękną pogodą. My przedłużamy sobie lato, bo już za kilka dnie wyruszamy na słoneczny półwysep. Gdzie dokładnie? O tym dowiecie się już niedługo. Śledźcie naszego Facebooka bądź Instagrama. Następne podsumowanie pisać będziemy już w podroży, więc będę wdzięczna za informacje o nowych lokalach, bo w wakacyjnym rozleniwieniu mogę je przeoczyć. Tymczasem poniżej znajdziecie garść gastronomicznych niusów z przełomu sierpnia i września.

1-IMG_7305

Wydarzyło się w Krakowie (15-31 sierpnia 2016):

Od środy, 24 sierpnia, w Bezogródku można już zakupić napoje alkoholowe. W ofercie piwo, wino i wódki.

29 sierpnia, przy ulicy Pędzichów, otworzył się Football Burger. Do końca tygodnia wszystkie burgery po 10 PLN. Dajcie znać czy warto.

30 sierpnia otworzyło się wreszcie Ball&Rolls przy Starowiślnej 77. Mieli być pierwszym lokalem z sushi rolkami w Krakowie, ale tak się ociągali, że są trzeci, po Sushi Rolls Grab&Go z Miodowej i SUTO z dwoma lokalami przy Szczepańskiej i na placu Nowym.

Od soboty, 27 sierpnia, otwarta jest, trzecia już po placu Wolnica i placu Nowym, lokalizacja lodów Good Lood. Nowy lokal znajduje się w Borku Fałęckim przy ulicy Montwiłła-Mireckiego, obok Biedronki. Lokal czynny jest od 11.00 do 22.00.

ZAMKNIĘCIA: 29 sierpnia nastąpiło zamknięcie La Petite France przy Tomasza. Lokal działał w tym miejscu od 2011 roku, ale niestety nowy właściciel budynku nie przedłużył umowy najmu. Jest szansa, że La Petite France odrodzi się w nowej lokalizacji. Nie działa też już, stosunkowo niedawno otwarta na Ruczaju, Trattoria Cavalli. Podobno restauracja została spalona.

AKTUALIZACJA: Zamknięty został również Pan Kumpir na Meiselsa.

Wydarzy się w Krakowie (1–15 września 2016):

1 września ma wystartować wegetariański bar Go Healthy, u zbiegu ulic Smoleńsk i Retoryka.

1 września, w BARaWINO degustacja win z regiony Bordeaux.

2 września rusza kolejny lokal w kompleksie Tytano przy Dolnych Młynów 10, czyli Strefa. W weekend otwarcia obowiązywać będzie specjalne menu, które ma być przedsmakiem pełnej gamy dań w stałej ofercie Strefy.

Również 2 września będzie miała miejsce tajemnicza degustacja pod hasłem Pocztówki z wakacji. Szczegóły w wydarzeniu na Facebooku.

3 września, Good Lood uruchamia nowy punkt w Nowej Hucie przy Alei Róż (Plac Centralny).

W sobotę, 3 września, Pop-up „Szabat@Cheder”: drugie śniadanie na wodzie. Tym razem śniadanie wyjątkowo będzie miało miejsce na Barce.

W ten sam dzień, 3 września, w wine barze Stoccaggio, degustacja win alzackich pod hasłem: Nasze blondynki.

W weekendy, 3 i 4  września oraz 10 i 11 września,  możecie wciąż wybrać się na Piknik Krakowski w parkach Bednarskiego (sobota) i Krakowskim (niedziela). Szczegółowy plan pikniku i oferta gastronomiczna ogłaszane są przed każdym weekendem na Facebooku.

4 września, Art & Food Bazar zagości znów na Starym Kleparzu. W menu, jak zwykle, świeże ostrygi, wina ekologiczne, lokalne piwo, kuchnia wegetariańska i wiele innych pozycji.

6 września,  Szkoła Sommelierów zaprasza na podstawowy kurs wiedzy o winie.

8 września, na Lipowej, degustacja win z biodynamicznej winnicy w austriackim regionie Wagram.

10 września, w Stoccaggio, Podstawowy Kurs Wiedzy i Degustacji Wina, a w Magazynie Wina, degustacja win morawskich Jary Osicki.

A już 11 września, moja ulubiona edycja mniejszej wersji „Najedzonych” czyli Małe Najedzeni Fest! Ziemniaki na Starym Kleparzu.

Co dalej?

Meat&Go pracuje wytrwale nad remontem nowego lokalu i nowymi kanapkami. Otwarcie w nowej lokalizacji powinno nastąpić w drugiej połowie września.

Znamy już lokalizację drugiego lokalu Pizzerii Vicenti. Znajdować się on będzie tuż przy Plantach, przy ulicy Szewskiej 27.

Otwarcie Zbiory vege bistro (nowy lokal właścicieli Kantonu) planowane jest na koniec września/początek października.

 

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.