Smaki lata czyli widelcowe podsumowanie numer 36 – czerwiec/lipiec 2017

 Kraków - Sheraton Grand Kraków - smaki lata - widok z tarasu hotelu

Co nam umknęło w poprzednich miesiącach:

Pod koniec maja zamknięto restaurację Etnika.

Wydarzyło się w Krakowie (15-30 czerwca 2017):

15 czerwca,  hotel Sheraton ruszył z ofertą Bonfire czyli czwartkową ofertą grillową. W każdy czwartek, w restauracji Some Place Else możecie zamowić soczyste burgery, steki i ryby z grilla.

Od 15 czerwca, na Starym Kleparzu działa stoisko z oliwkami Sindbad smaki.

16 czerwca, przy ulicy Kazimierza Wielkiego 142 (okolice stacji paliw) otwarto Bar Tajski.

21 czerwca otwarto Grand Croissant, lokal serwujący croissanty z dodatkami wytrawnymi słodkimi.

23 czerwca, otwarto kawiarnię I love coffee przy ulic Kazimierza Wielkiego 86.

Od 24 czerwca, w parku Jordana, działa Trava Foodtruck serwujący mule, kukurydziane placki i pieczone warzywa.

Również 24 czerwca, przy rondzie Matecznego (ul. Wadowicka 1), uruchomiono Piekarnię Pizzy, która serwuje włoską pizzę z pieca opalanego drewnem.

24 czerwca otwarto Wielokran na Wielopolu czyli nowego pub z piwem rzemieślniczym Wielochmiel.

od 24 czerwca,  Che Bonta działa już nie tylko na starym Kleparzu, ale też przy ulicy Brzozowej. Zrobicie tam nie tylko zakupy, ale też zjecie pizzę i napijecie się włoskiej kawy.

25 czerwca, otwarto Bread & Lee przy ulicy Szewskiej czyli nowy projekt właścicieli restauracji Urara. Znajdziecie tam zarówno wschodnie wypieki, jak i te bliższe kulturze Zachodu.

26 czerwca, otwarcie Piekarni Bezglutenowej przy ulicy Dietla.

Przy ulicy Kazimierza Wielkiego powstaje kawiarnia I love coffee.

Przy rondzie Matecznego do otwarcia szykuje się Piekarnia Pizzy.

Wydarzy się w Krakowie (1-15 lipca 2017):

1 lipca, otwarcie włoskich delikatesów Deli Italia przy ulicy Mackiewicza.

Również 1 lipca, nowe otwarcie Tektury na Krupniczej.

1 lipca, Zupitto zaprasza na śniadanie, brunch i lunch i specjalne menu. Gotować będą; Agnieszka Majksner, Aga Godek (znana z Jadalni i nie tylko) i Bożena Stawica (mistrzyni kiszonek i kuchni Bliskiego i Dalekiego Wschodu). W menu prawdziwy przegląd kuchni świata: zupa pho, kiszonki, tacos al pastor, salmorejo cordobes i oczywiście tradycyjna oferta śniadaniowa.

1 lipca, w gościnnych progach Pstrąga Ojcowskiego będzie miało miejsce Otwarcie Szlaku Jurajskich Winnic. Podczas pikniku, w naturalnej scenerii Ojcowskiego Parku Narodowego, będzie można degustować wina z dziewięciu jurajskich winnic w towarzystwie wędzonego lub grillowanego Pstrąga Ojcowskiego.

1 lipca startuje Piknik Krakowski, który odbywać się będzie w soboty w Parku Bednarskiego (lipiec i sierpień), a w niedzielę nad Zalewem Nowohuckim (lipiec), w Parku Decjusza (sierpień) i Parku Kościuszki (wrzesień).

8 lipca, oficjalne otwarcie kawiarnio-lodziarni z kanapkami lodowymi O ja Cię Donacie przy ulicy Paderewskiego przy Starym Kleparzu (obok Oriental Spoon i Mandu).

8 lipca, w Food & People by Patrami Deli, kolejne warsztaty kulinarne z Krakowskim Makaroniarzem. Tym razem tematem warsztatów będzie kuchnia francuska.

8 i 9 lipca, na placu Imbramowskim, odbędzie się zlot foodtruck’ów połączony z potańcówką i kinem plenerowym.

8 lipca, Anything but Chardonnay – degustacja w ciemno w Magazynie Wina. Podczas degustacji postarają się się przybliżyć Wam złożoność i różnorodność win powstałych ze szczepu Chardonnay.

15 i 16 lipca,  na placu przy Galerii Kazimierz, trzeci już w tym roku Street Food Polska Festival. Listę wystawców znajdziecie w wydarzeniu.

15 lipca, w Magazynie Wina, degustacja win polskich pod hasłem: Cudze chwalicie swego nie znacie. Będziecie mieli możliwość poznania win z 3 ciekawych winiarskich projektów: Winnicy Solaris, Winnicy Słońce i Wiatr oraz Winnicy Wieliczka.

Co dalej?

Przy ulicy Tomasza powstaje drugi lokal ZUPA Soup Bar.

Przy ulicy Szewskiej powstaje kawiarnia Cupcake Corner Bakery.

W Tytano, już wkrótce pojawi się nowy lokal z ogromnym ogródkiem: Pełne szkło.

Na Krakowskiej szykuje się otwarcie Krakowskiego Croissanta (naprzeciwko Curry Up).

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.