Wiosna to czy lato czyli widelcowe podsumowanie numer 34 – maj/czerwiec 2017

Kraków - Ka Udon Bar - Rakowicka - Karma

Wydarzyło się w Krakowie (15-31 maja 2017):

25 maja  ruszył długo wyczekiwany Ka udon bar przy Rakowickiej, za którym stoi ekipa z Karmy. Takich tłumów, jakie przetoczyły się przez ich lokal w pierwsze dwa dni po otwarciu, chyba się nie spodziewali, ale i tak dali radę. Od dziś, czyli 31 maja, można się tez u nich napić win naturalnych.

Od 26 maja działa Huciak czyli food truck park w Nowej Hucie, na tyłach NCKu. W ostatni weekend gościły tam Jadło na kołkach i Bike café. Wkrótce zagościć ma tam również Boogie Truck. Ale nie bójcie się, nie oznacza to, że znikną z Wawrzyńca. Do Huty szykują drugiego food trucka.

29 maja, Gruzja na kółkach zakończyła działalność przy ulicy Dajwór 21. Kuchni Sabiny i Zviada wciąż możecie spróbować w ich restauracji Tbilisuri.

Wydarzy się w Krakowie (1-15 czerwca 2017):

2 i 3 czerwca, Targ rybny w Musso Sushi czyli weekend z rakami, mulami, krewetkami, ostrygami, kawiorem i szampanem.

3 czerwca, warsztaty kuchni tajskiej w Atelier. Możecie wybrać czy chcecie wziąć udział w wersji LITA czy też PRO.

3 czerwca, Wino Makłowicz zaprasza na dzień otwartej butelki. Bohaterami będą znamienici Polscy winiarze, którzy osobiście będą rozlewać i opowiadać o swojej pasji.

3 i 4 czerwca, Art & Food Bazar na Kiermashu czyli dwa dni zakupów i jedzenia w Forum Przestrzenie. Jak zwykle na Bazarze pojawią się ryby i owoce morza oraz wino. Będzie też pizza, ramen, pierogi, gruzińskie i węgierskie specjały oraz desery. Grzech nie skorzystać. 😉

3 i 4 czerwca 2017, Małe Najedzeni Fest! na Tattoofest w Międzynarodowym Centrum Targowo-Kongresowym EXPO. Znajdzie się coś dla wegetarian i dla mięsożerców. Dokładną listę wystawców znajdziecie  wydarzeniu. Lista wystawców powinna osłodzić Wam trudy podróży do siedziby Expo. 😉

7 czerwca, Zagrajmy w różowe czyli degustacja win różowych w Winomanie. Organizatorem jest stowarzyszenie Kobiety i Wino.

9 czerwca, w Dworze Sieraków, Ogrody Wina 2017. Szykujcie się na garden party połączone z degustacją win z całego świata.

9 czerwca,  w Kulinarnych Kreacjach, warsztaty kuchni tajskiej czyli pad thai, tom yum i inne przysmaki.

10 czerwca,  w Chederze, Berlin meets Kraków czyli szabatowe śniadanie w stylu izraelsko-polsko-niemieckim przygotowane wraz z załogą berlińskiego Yafo.  Menu wkrótce.

10 czerwca, na Targu Pietruszkowym, druga edycja akcji GotuJEMY. Tym razem gotować dla Was będzie Marcin Jabłoński, które zaserwuje, między innymi, przygotowane z ekologicznych produktów dostępnych na targu, grzanki z mizuną i musztardowcem, fetą, jajkiem, pieczarkami i olejem lnianym

10 i 11 czerwca, kolejna już w tym roku edycja Street Food Polska Festival w Galeria Kazimierz. Przez dwa dni będziecie mogli w jednym miejscu spróbować różnorodnych smaków od wystawców z Krakowa i bardziej odległych miejscowości. My czaimy się na Glaviče i pad thai od  Momo-Smak Kuchnia Azjatycka.

11 czerwca,  duża edycja Najedzeni Fest! pod hasłem Piknik. Oczywiście w  Forum Przestrzenie, Mamy nadzieję, ze pogoda dopisze, a wystawcy staną na wysokości zadania i przygotują dania, które będzie można zabrać ze sobą na zieloną trawkę.

14 czerwca,  w Kulinarnych Kreacjach, warsztaty z przygotowywania burgerów. Nauczycie się przygotowywać bułki, również czarne, klasyczny kotlet wołowy i z łososia, pieczone ziemniaki, sosy i chutney.

Co dalej?

Na Zabłociu, do otwarcia przygotowuje się bistro – kawiarnia Emalia.

Wkrótce otwarcie Stacji Cucina czyli nowej restauracji rodzinnej właścicieli Malinowego Anioła, Trzech Kaczek i Kto wypuścił Skowronka.

Na Stradomskiej 17 powstaje Bhajan Cafe. Wciąż brak dodatkowych informacji na temat tego miejsca.

Na Siennej, w miejscu po restauracji Aperitif, powstaje Moo Moo Steak & Wine.

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.