Życzymy Wam szampańskiej zabawy czyli widelcowe podsumowanie numer 23 – grudzień 2016

 

Co nam umknęło w poprzednich podsumowaniach?

Pod koniec października otwarto Krakowską Spiżarnię. Zajęła ona miejsce po Szarej Gęsi, która zamknęła się w lipcu.

ZAMKNIĘCIA:  Pod koniec listopada po cichu zamknęła się sąsiadująca z Karakterem restauracja Brasailenia. Jeśli chcecie wiedzieć, co powstanie w jej miejscu to kontynuujcie lekturę tego wpisu.

Wydarzyło się w Krakowie (1-15 Grudnia 2016):

1 grudnia  miało miejsce otwarcie Pinakoteki, czyli nowego lokalu w kompleksie Tytanu przy Dolnych Młynów 10. Ich misją jest jedzenie, sztuka i muzyka. Zobaczymy co z tego połączenia wyjdzie.  Na razie zaglądaliśmy tylko przez okno. Żeberek jeszcze nie próbowaliśmy. Podobno warto też spróbować dorsza.

5 grudnia, przy Rynku Dębnickim, otwarto sklep wegański o nazwie Roślinny.

6 grudnia,  SUTO otworzyło kolejny lokal przy ulicy Czarnowiejskiej 84.

8 grudnia doczekaliśmy się wreszcie otwarcia Meat&Go w Tytano. Było na co czekać. Choć niełatwo ich znaleźć (szukajcie miedzy Lastriko, a Kraftem) to szukać zdecydowanie warto. 😉

13 grudnia działalność przy rondzie Matecznego rozpoczął Lady’s FOOD TRUCK. Wcześniej naleśnikową ekipę można było spotkać, między innymi, na Art & Food Bazar.

Wydarzy się w Krakowie (15-31 grudnia 2016):

W weekend, 16-18 grudnia, po raz ostatni w tym roku będziecie mogli spróbować przysmaków od Gruzji na kółkach. W styczniu fundują sobie zasłużony urlop.

17 grudnia otwarcie Yamato Sushi przy ulicy Poznańskiej.

17 grudnia, w Chederze, chanukowe drugie śniadanie.  W chanukowym menu wygląda, między innymi, humus z oliwą rozmarynową i chrzanem, sery marynowane, chałka i laffa.

Jeśli chcecie się zaopatrzyć w wino od Dolium Vini na święta, można to zrobić 17 grudnia  w Hummumusiji. Trzeba tylko wcześniej złożyć zamówienie w Dolium Vini.

17 grudnia, w Żarówka Cafe, odbędzie się Wege meetup. To spotkanie dla wszystkich, którzy chcieliby poznać nowych ludzi wege, podzielić się swoją historią i doświadczeniem. Mile widziani weganie i wegetarianie w każdym wieku, zwłaszcza ci, którzy czują się trochę wyalienowani w swoim środowisku.

18 grudnia,  w Pauzie In Garden, ostatnia szansa na zakupy prezentowe oraz świąteczne potrawy, ręcznie lepione pierogi, kuchnia azjatycka, gruzińska i owoce morza. Wszystko to podczas, ostatniego w tym roku, Art & Food Bazar.

23 grudnia,  ostatni w tym roku, świąteczny Targ Pietruszkowy.

31 grudnia ma otworzyć się restauracja Pod Dzikiem, która zajmie miejsce wspomnianej wyżej Brasaileni. Specjalnością „Dzika” ma być kuchnia staropolska i dziczyzna.

31 grudnia  – jeśli jeszcze nie wiecie jak spędzić noc sylwestrową, zapraszamy do lektury naszego wpisu z propozycjami na tę noc.

Co dalej?

Legal Cakes przełożyło otwarcie na pierwsza połowę stycznia.

Alebriche planuje otwarcie foodtrucka.

W lokalu po Sushi 77 przy ulicy świętej Anny urządza się Genji. To już druga lokalizacja tej marki.

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.