Gdzie na Sylwestra czyli pożegnanie roku 2016 w Krakowie.

Kraków - Albertina - Fine Dining Week - prosecco

Smakowicie zapowiada się sylwestrowa pięciodaniowa kolacja w restauracji Albertina. W menu znajdziecie, między innymi, gęś, dziką doradę, gołębia w cieście francuskim i foie gras. Wszystkim daniom towarzyszyć będzie specjalnie dobrane wino. Do wyboru są miejsca w eleganckiej części restauracyjnej lub w mniej zobowiązującej winiarni z Enomaticami (Albertina dysponuje wyjątkową selekcją 32 win dostępnych na kieliszki). Ceny biletów  od 350 PLN od osoby w zależności od wybranego pakietu.

Pożegnanie starego roku możecie uczcić kolacją w Restauracji Aquarius w cenie 250 PLN. Oprócz kolacji, w cenie biletu restauracja zapewnia zimny bufet, bufet słodki, danie gorące i napoje bezalkoholowe.

A w BALu, zabawa sylwestrowa pod hasłem „Neony Ortaliony„, co oznacza  klasykę przełomu lat 80′ i 90′. Kręćcie więc loki, wkładajcie odblaskowe adidasy i poduszki w marynary i przybywajcie tłumnie! Koszt 75 PLN od osoby, a w tym: dwa drinki na powitanie, lampka musującego wina o północy, bufet świetnie zaopatrzony, z dwoma ciepłymi daniami oraz oprawa muzyczno-świetlna.

Ceny na sylwestra – Epilog – na Barce kształtują się w przedziale 30-50 PLN. W środku zimy znów będzie Wam dane bawić się pod gołym niebem, wspominając letnie noce i poranki. Wszystko to, pod ponad 200m2 przeźroczystym ogrzewanym zadaszeniem.

Na kolację sylwestrową można też wybrać się do restauracji Biala Róza. Ośmiodaniowe menu dostępne jest w cenie 260 PLN za osobę. Jeśli zdecydowalibyśmy się spędzić Sylwestra za stołem, byłby to z pewnością nasz wybór.

Boss Garage Pub zaprasza na jeden z niewielu Sylwestrów z wegańskim cateringiem i grillem. Oprócz nielimitowanego weganbufetu, możliwość skosztowania wegańskich potraw z grilla. Przewidziane są również dania niewegańskie. Cena rezerwacji: 90 PLN od osoby.

Nowo otwarta restauracja Chianti, na Woli Justowskiej, zapraszana na przyjęcie sylwestrowe przy muzyce włoskiej i nie tylko oraz kolacje z przygotowanego specjalnie na tę okazję menu Sylwestrowego. Cena: 70 PLN za osobę.

Na kolację sylwestrową  z kuchnią korsykańską zaprasza restauracja Corse. Oprócz regularnych dań z karty, spróbować będzie można specjalnych dań sylwestrowych takich jak zupa rakowa z krewetkami czy pieczona przepiórka.

Craftownia przy ulicy świętego Wawrzyńca zachęca do spędzenia nocy sylwestrowej przy dobrym piwie. Rezerwacja miejsca; 65 PLN za osobę. W cenie dwa ciepłe dania, przekąski i napoje i kawałek podłogi do tańczenia.

Restauracja Czarno na Białym organizuje czarno-białego Sylwestra w rytmach lat 50-60 oraz hitów współczesnych. W cenie biletu (499 PLN za parę): suto zastawiony stół szwedzki, butelka wódki na parę, kieliszek szampana o północy, gorące dania, między innymi, kaczka i maczanka po krakowsku.

Sylwestra spędzić też można w Dworze Sieraków. W programie polskie menu dworskie i specjalnie dobrane francuskie wina, degustacja wódek, a o północy tradycyjny mazur i lampka szampana. Zaś po północy grzane wino przy ognisku.

Enoteka Pergamin zaprasza na na kolację sylwestrową w cenie 140 PLN za osobę. W menu gęś, kogut, policzki i czekolada. Wine pairing dodatkowo płatny: 35 PLN.

W Forum Przestrzenie domówka na dwóch poziomach, a to za sprawą współpracy z Unsound Klubu 89. Dzięki tej fuzji zapewniają, że muzycznie każdy znajdzie coś dla siebie, od jazzu, funky, soulu, nu-disco, elektroniki, po house, techno, broken beat, czy nawet dubstep. Dostępne są trzy rodzaje biletów: bilet do Forum Przestrzenie: 60 PLN za osobę, bilet do 89: 60 PLN za osobę i bilet do obu klubów: 90 PLN za osobę.

Sylwester w Hevre, to również otwarcie dwóch nowych przestrzeni w tym miejscu: górnego piętro, na którym tej nocy zapanuje gorący styl kubański oraz dolnego piętra, czyli Klubu HEVRE pełnego sylwestrowego funky.

Klub Kabaret organizuje zabawę sylwestrową w stylu lat 20-30 ubiegłego stulecia. W cenie 250 PLN od osoby zapewniają czterodaniową kolację, szwedzki stół. butelkę wódki (na 2 osoby) i litr soku. Niezapomniane rytmy swinga, wprowadzą Was w atmosferę tamtych szalonych lat .

Konfetti, taneczna muzyka, świetna atmosfera i specjalne oferty na alkohol to propozycja na sylwestra od klubu Lastriko. Koszt rezerwacji stolika to 50 PLN od osoby. Cena rezerwacji obejmuje lampkę wina musującego o północy.

Przy Lipowej 6F, Sylwester bez pompy. Bez biletów, bez DJ, ale za to w rytmie slow. Na Lipowej 6F można się po prostu spotkać. Konieczna jest tylko rezerwacja. Oprócz wina będzie też baranina od Portoyana i muzyka do tańca.

Restauracja Magnifica w hotelu Farmona, zaprasza na bal ” Cztery Żywioły”. W cenie biletu (399 PLN za osobę): drink powitalny, czterodaniowe menu, bufety: słodki i słony, open bar oraz powitanie Nowego Roku winem musującym.

Restauracja Magillo z okazji 25 urodzin organizuje największy bal sylwestrowy w Polsce południowej. Wystąpią gwiazdy polskiej muzyki rozrywkowej, poza tym w cenie biletu (550 PLN za parę): trzy gorące dania, zimna płyta, bufet koktajlowy, bufet kawowy i butelka wódki oraz lampka wina musującego.

W restauracji Malecon, za kolację sylwestrową złożoną z czterech dań zapłacicie 120 PLN. W cenie również ciepłe napoje, woda i lampka szampana.

Przyjazną atmosferę i muzykę do tańca, a nie do różańca w tę noc zapewni MashRoom. Pełny bar ze specjalnymi propozycjami.. Tańce na stołach będą dozwolone. Wstęp free- możliwa selekcja na drzwiach, by tłumów niewygodnych nie było.

W Metaforma Cafe, „Sylwester z głowy”. Bilet w cenie 220 PLN od osoby, jeśli wszystko lubisz mieć zaplanowane i dopięte na ostatni guzik ( nie dotyczy sylwestrowych kreacji!). W cenie biletu wódka J.A.Baczewski, włoskie wina i cava do toastu, dwa ciepłe posiłki, szwedzki stół pełen wytrawnych i słodkich przystawek. Wymagana wcześniejsza rezerwacja.

Sylwestra spędzić też można w Miejscówce. Zapewniają dania na dzieło i zimną płytę oraz alkohole w limitowanej ilości w cenie biletu 160 PLN za osobę.

W Miodovej, za siedmiodaniową kolację zapłacicie 199 PLN, ale trzeba się spieszyć, bo prawie wszystkie miejsca zostały już zarezerwowane. W menu: kawior, ośmiornica i jeleń.

Restauracja Morela zapewni świetną atmosferę i pyszne jedzenie w cenie 150 PLN za osobę. W tej kwocie można zamawiać dowolne, wybrane przez siebie dania, napoje i alkohole z  menu.

Alternatywny Sylwester w Multi Qlti to wspaniałe trunki , doborowe towarzystwo i skoczna muzyka, która pomoże Wam radośnie, a może nawet tanecznie, wkroczyć w nowy 2017 rok!

L’Officina della Pasta zaprasza na kolację sylwestrową i specjalnie na tę okazję przygotowane zestawy w wersji mięsnej i rybnej.

W Mr. Pancake, Sylwester Trap & Disco. Tej nocy, Pancake/Bifor zamienia się w pełnoprawną balangownię. Będą grać największe hity w historii świata plus starannie wyselekcjonowane najnowsze pozycje spośród takich gatunków, jak: trap/rap/deep house/future bass.

Sylwester w restauracji Pino to specjalna karta z aż dziewiętnastoma pozycjami do wyboru. Do tego szeroki wybór alkoholi wszelakich i swobodna atmosfera. Bilety  dostępne są w cenie 100 PLN.

W Sheratonie, do wyboru macie kolację sylwestrową w sali balowej Wisła (395 PLN od osoby) bądź galę sylwestrową w Atrium (650 PLN od osoby).

Dla tradycjonalistów ofertę sylwestrową przygotowała restauracja Śląska. Cena 250 PLN od osoby.

Na sylwestra zaprasza też Strefa. Bilety zakupić można na barze. Każdy bilet ( w 40-60 PLN) to 2 punkty. Za 1 punkt dostaniecie dowolne piwo lub mocniejszy alkohol z softem.
Za 2 punkty możecie wybrać dowolny drink lub kieliszek wina. Przez całą noc będą serwowane przekąski, a o północy Prosecco Shower.

Musso Sushi otwarte będzie w sylwestra do późnych godzin nocnych. Będzie można spróbować specjałów z ich kuchni i napić się czegoś mocniejszego.

Studio Qulinarne proponuje specjalne menu sylwestrowe w cenie 320 PLN za osobę (wine pairing płatny dodatkowo). W menu ostrygi, langustynki, ośmiornica, królik, turbot i jeleń.

Restauracja Srebrna Góra organizuje Bal Sylwestrowy. W cenie biletu (200 PLN): kolacja sylwestrowa,a oprócz tego dania gorące, szwedzki stół, desery i napoje bezalkoholowe alkohole (te ostatnie w limitowanej ilości).

Wine Bar Stoccaggio zaprasza na wieczór sylwestrowy z winem, przekąskami i ciepłymi daniami, które z pewnością uda się dobrze połączyć z winem. Cena rezerwacji za osobę wynosi 30 PLN i obejmuje kieliszek szampana o północy.

Pub Terapia Grupowa organizuje zabawę sylwestrową w stylu Jamesa Bonda. Do wyboru sa trzy opcje cenowe, a oprócz alkoholi zapewnią też zimną płytę, danie gorące, słone i słodkie przekąski oraz kieliszek wina o północy.

Restauracja Tradycyja zaprasza na kolację Sylwestrową 2016/2017, która odbędzie się w samym sercu Krakowa na Rynku Głównym. Stoły wypełnione mają być polskimi specjałami. W cenie biletu (300-350 PLN): kolacja sylwestrowa oraz zimne i ciepłe napoje.

Kolacja Sylwestrowa w Studio Twój Kucharz to sześć dań z dobranym winem do każdej potrawy w atrakcyjnej cenie 150 PLN za osobę. Dobór sommelierski wina do każdej potrawy 50/100 PLN. Tych, którzy dotrwają do północy poczęstują kieliszkiem prosecco.

W Urara na Sylwestra przygotowali specjalne zestawy w cenach od 129 do 219 PLN za osobę.

Wavelove zaprasza na zabawę sylwestrową z muzyką z lat 80/90. W cenie biletu (120 PLN): 2 dania gorące, napoje ciepłe i zimne, prosecco o północy.

Sylwestra spędzić też można w Weźże Krafta. Będą czekały na Was super piwa, będzie tez muzyka do tańca. Rezerwacja na miejsca siedzące: 10 PLN za osobę.

Restauracja Willa Decjusza zaprasza na Bal sylwestrowy 2016 „+”. Zapewniają „znakomitą muzykę, wykwintną kolację, bogate bufety z daniami gorącymi i przekąskami oraz stoły słodkości. Bilety w cenie 255 PLN do 11 grudnia 2016, a po tej dacie w cenie 299 PLN od osoby.

Winne Grono organizuje Sylwestra na luzie. W cenie biletu (80 PLN): welcome drink, lampka szampana o północy, zimna płyta i jedno ciepłe danie, napoje bezalkoholowe (kawa, herbata, soki, napoje gazowane) bez ograniczeń. Alkohol sprzedawany będzie w ten wieczór w promocyjnych cenach.

Winiarnia i Winoteka WINOMAN zaprasza na degustacyjną kolację sylwestrową, z łagodną muzyką w tle. Koszt kolacji wraz z winem to  250 PLN od osoby. A w menu znajdziecie, między innymi, tuńczyka i kaczkę. Każdej potrawie towarzyszyć będzie specjalnie dobrane wino, a Nowy Rok przywitacie kieliszkiem Schwazböck Riesling Sekt.

Restauracja Włoska zaprasza na na Sylwestra otwartego do Włoskiej. Będą kusić wyrafinowanymi alkoholami i specjałami kuchni. Na pewno możecie spodziewać się specjalnego menu na ten wieczór.

Veganicu w noc sylwestrowa zamawiać będzie można dania z karty. Obowiązuje jedynie minimum rezerwacji w wysokości 100 PLN. Kwotę tę można przeznaczyć na dowolne dania z karty, koktajle, wino, drinki, słodkości.

Restauracja Vidok zaprasza na zbójnickiego sylwestra i czterodaniową kolację. Cena biletu 290 – 320 PLN za osobę.

Wieczór sylwestrowy w Vintage, to możliwość spędzenia tej jedynej w swoim rodzaju nocy w samym sercu Krakowa. Dla wszystkich gości drink powitalny i możliwość zamawiania dań z karty do 23.30. Restauracja będzie czynna do ostatniego gościa.

W sylwestra, Zakładka proponuje dania z karty, a także wyjątkowe propozycje z sylwestrowej tablicy.

Pierwszy Sylwester w Zet Pe Te to muzyka Italo/Balearic/Afro/House/Techno/Drum&Bass/ Reggae/Funky Breakz/Mashups/Ghetto Funk. Bilety w pierwszej puli w przedsprzedaży zostały już wyprzedane. Cena za bilet w drugiej puli w przedsprzedaży to 45 PLN, 70 PLN  w dniu imprezy.