Gdzie zjeść i pobawić się w Sylwestra 2018 – widelcowy subiektywny przegląd sylwestrowych propozycji w Krakowie

Jak prawie co roku, prezentujemy Wam listę wybranych propozycji sylwestrowych w Krakowie. Jak zwykle, stawiamy przede wszystkim na dobre jedzenie, dlatego nie znajdziecie tu zbyt wielu ofert klubowych.

Kraków - Albertina - Fine Dining Week - prosecco

Kolacje

Za menu kolacji sylwestrowej w Bistro Bazaar stoi sam Marcin Pławecki więc warto mu się dokładnie przyjrzeć. Znajdziecie tam same rarytasy: ostrygi, przegrzebki i polędwicę z krewetkami. Kwotę rezerwacji (200 PLN) można w całości wykorzystać na dania z karty.

W menu sylwestrowym Enoteki Pergamin znajdzie się, między innymi, łosoś jurajski, pierś z kaczki czy czekolada z Madagaskaru. Kolację w cenie 150 PLN od osoby można uzupełnić o wine pairing w cenie 65 PLN.

W restauracji Chez Nicolas, w menu sylwestrowym znajdą się przegrzebki, ostrygi i foie gras. Koszt kolacji to 320 PLN od osoby.

W Trattorii Venezia dostępne będzie specjalne menu sylwestrowe. Aby zagwarantować sobie stolik należy dokonać rezerwacji w cenie 100 PLN. Kwotę te w całości przeznaczyć będzie można na konsumpcję.

Kolacja degustacyjna w Białej Róży dostepna jest w cenie 310 PLN od osoby. W menu osiem dań, w tym, między innymi, comber z daniela, ravioli z homar i beza ze złotem.

Restauracja Projekt Strzelnica, w sylwestrową noc zaprasza na siedmiodaniową kolację, w menu której znajdzie się, na przykład, płaszczka i polędwica wołowa. Koszt kolacji to 260 PLN od osoby.

Cargo zaprasza na kolacje z fajerwerkami. W menu tatar, pierś z perliczki i stek z antrykotu. Menu sylwestrowe dostępne jest w cenie 270 PLN odo osoby. 

W restauracji Filipa 18 czekać na Was będzie sylwestrowe menu degustacyjne w stylu francuskim. KOszt kolacji to 229 PLN, wine pairing – 79 PLN.

W restauracji Miodova, kolacja sylwestrowa dostępna jest w cenie 249 PLN. W menu jagnięcina, perliczka i sorbet z buraków.

W GMT, gruzińska kolacja sylwestrowa. Szczegółów na razie brak. KOszt 190 PLN.

Bal

Dwór Sieraków zaprasza na bal w stylu Orient Express. Bedzie to podróż pełna szlachetnego wina, wykwintnej kuchni, pięknej muzyki i nonszalanckiej atmosfery Europy końca XIX wieku. Koszt imprezy to 395 PLN od osoby.

Imprezy

W Hevre bawić się będziecie na trzech poziomach. Dostępne są bilety obejmujące dwa dania ze specjalnego menu sylwestrowego w cenie 140-160 PLN.

Cena rezerwacji w Weźże Krafta to tylko 10 PLN. Zapraszają na zabawę od 19 do białego rana.

W Nowym Kraftowym koszt zabawy sylwestrowej to 200 PLN. W cenie open bar, przekąski i ciepłe dania. 

Koszt sylwestra w Mashroom to 110 PLN. W tej cenie napoje alkoholowe i przekąski. 

Domówka w Forum to koszt 70-100 PLN od osoby. Dpstepne sa też loże w 89 w cenie 300 PLN (w całości do wykorzystania na barze).

Mane zaprasza na Sylwestra w stylu PRL. Bilety dostępne są w cenie 30-150 PLN.

W Lastriko, za 100 PLN dostaniecie kieliszek prosecco i przekąski oraz imprezę najlepszymi hitami ostatnich dziesięcioleci. Gdybym planowała się wyskakać poszłabym właśnie tam.

Sylwester otwarty

Musso Sushi działać będzie normalnie i otwarte będzie do późnych godzin nocnych.

Wyjątkowy Sylwester

Na wyjątkowego sylwestra ze śpiewającymi kucharkami z Udabno zaprasza Lipowa 6F. Przygotują one specjalne gorące menu na sylwestrową noc. Nie słyszeliśmy jak śpiewały, ale wiemy jak gotują. Obowiązuje szampańska opłata rezerwacyjna; 16 PLN.

Noc sylwestrowa w Bhajan Cafe to indyjskie śpiewy i rytuały oraz wegetariańska kuchnia. Koszt imprezy to 200 PLN.

BAL organizuje Sylwestra – Pidżama Party. W cenie 120 PLN/os każdy otrzyma dostęp do bufetu z trzema ciepłymi daniami sztandarowymi BALowymi zakąskami m.in.: tartami, śledzikiem, pastami i oczywiście wyśmienitymi deserami, dwa drinki i lampkę bąbelków o północy oraz muzykę i tańce do rana.