Ogródków czas czyli widelcowe podsumowanie numer 10 – maj/czerwiec 2016

Początek czerwca zapowiada się spokojnie, większe wydarzenia kulinarne będą miały miejsce w drugiej połowie miesiąca. Jest więc czas na wycieczki rowerowe i odwiedzanie starszych i tych nowszych food truck parków oraz lokali dysponujących ogródkami, w których tak przyjemnie spędza się ciepłe wiosenne wieczory. Do tych ostatnich dołączyło właśnie dziś Pino Garden, nowy lokal właścicieli Pino z placu Szczepańskiego. Więcej o nowościach w krakowskiej gastronomii przeczytacie w tekście poniżej.

Kraków - Błonia- Pino Garden - Wiślna - FArma

Wydarzyło się w Krakowie (14-31 maja 2016):

14 maja otworzył się lokal z zapiekankami przy Toruńskiej – Pan Francuzik.

15 maja wystartował nowy lokal właścicieli Galerii Tortów Artystycznych czyli Krakowska Wolnica. W ofercie, oprócz tortów i ciastek, mają też oczywiście lody i owocowe koktajle.

16 maja  otworzyła się nowa burgerownia roślinna na Wiślnej. W menu wegańskie burgery, zapiekanki, tortille i hot-dogi z soi.

17 maja Hummusija Amamamusi przeniosła się z Augustiańskiej na Meiselsa. W dawnym lokalu po Hummusiji zagościły Lody Donizetti.

20 maja miało miejsce oficjalne otwarcie Przystani Foodtruck.

25 maja, na rogu Orzeszkowej i Dietla, otworzył się pub Terapia Grupowa.

Od 31 maja, przy Błoniach działa drugi lokal restauracji Pino czyli Pino Garden. Lokal powstał w miejscu restauracji Piri Piri, ale poddano go totalnej przebudowie. W menu Pino Garden znajdziecie zarówno dania wegetariańskie jak i potrawy przeznaczone dla osób prowadzących aktywny styl życia, których przecież na Błoniach nie brakuje. Będzie tez oczywiście wkładka sezonowa.

Wydarzy się w Krakowie (1–15 czerwca 2016):

2 czerwca, Krakowska Szkoła Restauratorów zaprasza na warsztaty sushi.

W tym samym dniu, w Atelier odbędzie się degustacja win portugalskich. Dodatkiem do wina będą przygotowane przez Atelier portugalskie ciasteczka – pasteis de nata, oraz wyselekcjonowane tapas.

Również 2 czerwca, po prostu wino, degustacja win różowych, a w Magazynie Wina degustacja win izraelskich.

3 i 4 czerwca,  w pubie Podkowa przy placu Wolnica, odbędą się warsztaty lepienia pierogów.

3 czerwca, Albertina zaprasza na huczne otwarcie i degustację win. Osoby, które dołącza do wydarzenia na Facebooku i potwierdza za pośrednictwem maila swój udział w otwarciu, dostana do wykorzystania przepłacone karty umożliwiające degustację win za pomocą systemy samoobsługowych dyspenserów Enomatic.

AKTUALIZACJA: 4 czerwca, na Targu Pietruszkowym grillować będzie Pavel Portoyan. W menu baranina od pana Kazka Furczonia według kaukaskiej receptury Pavla i bułeczki od pani Moniki Kadeli.

AKTUALIZACJA: Od 4 czerwca, przy Dajwór 21 stacjonować będzie food truck: Robimy pierogi.

AKTUALIZACJA: 4 i 5 czerwca  na Małym Rynku odbędzie się  Festiwal Tajski. W programie: występy kulinarne, pokaz tradycyjnych tańców tajskich, pokaz tajskiego rękodzieła i wiele innych atrakcji.

9 czerwca, Winoman zaprasza na degustację win z Antypodów.

10 czerwca  w Vintage odbędzie się degustacja prosecco Furlan i octów balsamicznych, a w Magazynie Wina degustacja dla początkujących. Natomiast w Wino Kawa Oliwa degustacja win polskich.

AKTUALIZACJA:10-12 czerwca na Placu Wolnica odbędzie się XIII Święto Chleba – Chleb i wino. W programie prezentacja produktów regionalnych, tradycyjnych i lokalnych oraz prezentacja win z małopolskich winnic, a także warsztaty piekarskie.

Co dalej?

Na czerwiec planowane jest otwarcie francuskiej cukierni Nad&Greg w Podgórzu.

Przy Józefa 40, rozkręca się kawiarnia Dwa okna.

Otwarcie wegańskiego bistro właścicieli Kantonu planowane jest na koniec czerwca/początek lipca.

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.