Z tęsknoty do Ameryki czyli American Streetz Barbecue (zamknięte)

Amerykańskie barbecue na Krupniczej (wejście od Loretańskiej) kusiło Widelca już dłuższy czas. Nigdy nie ukrywał faktu bycia zagorzałym amerykanofilem i nasza tegoroczna wycieczka do Stanów była głownie jego pomysłem. Wpisuję się w to również jego słabość do amerykańskiej kuchni. Niestety, za pierwszym razem, Widelcowi w wizycie American Streetz przeszkodziło zatrucie kebabem, a później jakoś już nie było okazji. Zresztą po wakacjach w Stanach, staraliśmy się pozbyć (bezskutecznie) nabytych tam kilogramów. Wiedziałam jednak, że do American Streetz muszę Widelca zabrać, bo po pierwszych odwiedzinach byłam wcale zadowolona i wiedziałam, że jemu też się spodoba.

Kraków - American Streetz Barbecue - skrzydełka z kurczaka z sosem barbecue

Po raz pierwszy do rezerwacji stolika w lokalu wykorzystaliśmy stronę Gastrobooking.pl. Portal ten łączy w sobie kilka funkcji: możemy podejrzeć menu restauracji (za jego aktualizację odpowiedzialne są restauracje), obejrzeć zdjęcia lokalu i przeczytać recenzje innych użytkowników portalu (ich ilość cały czas rośnie). Na stronie Gastrobooking.pl znajdziemy również informacje o programach zniżkowych. Mamy wreszcie możliwość szybkiej rezerwacji stolika w lokalu – cały proces rezerwacji nie zajmuje więcej niż 30 sekund. Za każdą rezerwację czy recenzję lokalu na stronie Gastrobooking.pl otrzymuje się punkty lojalnościowe, które można potem wymienić na vouchery do wykorzystania w restauracjach. A lokali współpracujących z serwisem wciąż przybywa. Wkrótce dostępna będzie również aplikacja mobilna Gastrobooking, co sprawi, że rezerwacji będzie można dokonać spontanicznie, praktycznie tuż przed wizytą w restauracji.

Gastrobooking - rezerwacja

Tak, więc kiedy dotarliśmy na Loretańską stolik już na nas czekał. A właściwie kilka stolików, bo zajęty było może jeden czy dwa. To, co przeszkadza mi w tym lokalu, to zapach kuchni, który niestety uderza nas od wejścia. W lecie, kiedy okna otwarte są na oścież, jest on mniej dotkliwy, natomiast w zimie jesteśmy skazani  na przesiąknięcie zapachem frytek i burgerów. Na ścianach powieszono zdjęcia północnoamerykańskich krajobrazów oraz blaszane plakietki amerykańskich produktów, a kanapy nawiązują to wystroju amerykańskich restauracji typu diner. Jednak w porównaniu z dinerami w Stanach, poziom „obwieszenia” ścian jest zdecydowanie ubogi.

Kraków - American Streetz Barbecue - menu

Oprócz szerokiej oferty dań z grilla, burgerów i steków, serwują tez pizzę i quesadille. Karta jest mocno rozrośnięta, ale wszystko się to nawet jakoś wpisuje w amerykański klimat. No może oprócz rosołu. Dumnie głoszą, że są częścią piwnej rewolucji i wspierają lokalne browary. Rzeczywiście, ciekawych piw w karcie jest dość sporo, niestety przy zamawianiu może się okazać, że część z nich jest akurat niedostępna. Mają też trochę słabych win, przy czym obsługa niezbyt dobrze radzi sobie z korkociągiem.

Kraków - American Streetz Barbecue - mostek wołowy na grzankach

No, ale przejdźmy do jedzenia. Na plus na pewno należy zaliczyć im burgery z ogromną, mięsistą, grillowaną bułką i uczciwym, dobrze doprawionym mięsem. W Texas burgerze (23 PLN z frytkami i sałatką) znajdziecie też pokaźne ilości grillowanego boczku. Niezgorsza również była kanapka Philly Cheesesteak (18 PLN) z marynowaną wołowiną, papryką, pieczarkami i serem. Próbowaliśmy również skrzydełek z kurczaka (19 PLN za 12 sztuka), zazwyczaj podawanych z sosem serowym, ale nam akurat trafił się barbecue, co właściwie bardziej nam pasowało.

Kraków - American Streetz Barbecue - Texas Burger - bekon - frytki

Kraków - American Streetz Barbecue - Philly CheeseSteak

Trochę gorzej oceniliśmy grzanki z mostkiem wołowym. Mięso jest przyjemnie kruche i ma dobrą teksturę jednak brak mu smaku. Sytuację pogarsza fakt podania mostka na niskiej jakości chlebie tostowym (19 PLN – choć ten nasz jest i tak chyba lepszy niż ten w Stanach. Po tamtym ciągle mam dreszcze). Zdecydowanie do wymiany są frytki z mrożonki. Przy poprzedniej wizycie próbowałam też steka z australijskiej wołowiny Angus (40 PLN) i niestety, świetne mięso zostało niemiłosiernie przesolone przez kucharza. A gdyby zmniejszyć ilość soli i wymienić frytki to byłoby dużo lepiej.

Kraków - American Streetz Barbecue - sosy Heinz - Habanero - Jalapeno

Jak w ogólnej ocenie wypada, więc, American Streetz Barbecue? To niezłe miejsce dla niewybrednych mięsożerców i wielbicieli dań w amerykańskich rozmiarach. Żeby jednak przyciągnąć bardziej wybredną klientelę lokal musiałby się wykazać większa dbałością o podstawowe produkty. Warto również popracować nad internetową wersją menu, bo błędy ortograficzne i sam projekt zniechęcają do odwiedzin. Lokal jest również obecny na pyszne.pl, ale kiedy próbowaliśmy zamówić, okazało się, że w tym dniu nie oferują dowozu.

Obfita kolacja podlana piwem: 120 PLN.

American Streetz Barbecue, ul.Krupnicza 12 (wejście od ul. Loretańskiej), Kraków.

American Streetz Barbecue Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato