Co słychać w nowym roku czyli widelcowe podsumowanie numer 25 – styczeń 2017

Kraków - zima

Co nam umknęło w poprzednich podsumowaniach?

ZAMKNIĘCIA: 16 grudnia o zamknięciu poinformowało Burrito Cartel. Próbowaliśmy tego burrito raz i tęsknić nie będziemy.

31 grudnia otwarto Umami Sushi przy ulicy Karmelickiej.

Wydarzyło się w Krakowie (1-15 stycznia 2017):

8 stycznia miało miejsce otwarcie drugiego lokalu Genji Sushi przy ulicy świętej Anny.

Wydarzy się w Krakowie (16-31 stycznia 2017):

16 stycznia,  w Szkole Sommelierów WSET Level 1 czyli  to podstawowy kurs wiedzy o winie przeznaczony dla osób, które rozpoczynają pracę w branży winiarskiej bądź gastronomicznej lub też zaczynają pasjonować się winem.

19 stycznia,  w Chinkalni, warsztaty kuchni gruzińskiej. Będziecie mieli okazję stworzyć chinkali oraz chaczapuri.

19 stycznia, w Blossom Cupping kaw z The Coffee Collective. Na stole pojawią się następujące kawy: Ethiopia Yirgacheffe Kochere, Kenya Nyeri, Guatemala Huehuetenago, Colombia Huila, Ethiopia Jimma.

19 stycznia,  w Szkole Sommelierów, Masterclass Grand Cru Alzacji. Jeżeli chcesz poznać 51 Grand Cru Alzacji i dowiedzieć się więcej o słynnej francuskiej apelacji to jest to seminarium dla Ciebie. Dowiesz się dlaczego alzackie wina są jednymi z najlepszych w łączeniu wina z potrawami.

19 stycznia,  w „po prostu wino” degustacja nowych roczników win  z Australii i Nowej Zelandii.

20 stycznia,  w kinie KIKA Kobiety i Wino na karnawał czyli Kobiety i Wino oraz Kinokawiarnia KIKA zapraszają na comiesięczne spotkanie Stowarzyszenia. Tym razem w karnawałowym nastroju z kieliszkiem bąbelków w ręku. Ten wieczór upłynie pod znakiem win musujących od prosecco i cavy do szampana.

20 stycznia,  w Winomanie, Nowa fala z Australii czyli spotkanie z właścicielem i enologiem australijskiej winiarni Route du Van, której wina będzie można degustować w towarzystwie polskich potraw.

20 stycznia,  w Chederze: Szabat@Cheder: kolacja. Raz w miesiącu w Chederze będziecie mogli zagościć na szabatowej kolację, inspirowanej żydowską kuchnią. Nad całością czuwać będzie Sabina Francuz (głodne kawałki).

21 stycznia,  w Kulinarnych Kreacjach, Warsztaty kulinarne z wołowiną. Podczas warsztatów nauczycie się przygotowywać: stek z polędwicy wołowej z sosami: z czerwonej cebuli i octu balsamicznego,  z czerwonego wina i z zielonego pieprzu , ragout z wołowiną z kluskami kładzionymi  oraz sałatkę z rostbefem pieczonym, jajkiem w koszulce, pieczonym ziemniakiem i sosem z gorczycy.

21 stycznia,  w Food & People by Pastrami Deli, Arancello i limoncello z Krakowskim Makaroniarzem podczas których można nauczyć się robić likiery limoncello i arancello. Zapisy przyjmowano do 5 stycznia więc można już niestety tylko liczyć na miejsca rezerwowe.

21 stycznia,  Cucinare bene! – warsztaty kulinarne z Krakowskim Makaroniarzem przygotowane z myślą o każdym, kto ma ochotę nauczyć się gotować po włosku.

21 stycznia, 9.5 urodziny baru Miejsce i impreza na połączona z zamknięciem lokalu.

22 stycznia,  warsztaty La buona Cucina Invernale czyli zimowe inspiracje w Akademii Kuchni Włoskiej. Szkolenie skierowane do trenerów personalnych, instruktorów fitness oraz wszystkich osób aktywnych fizycznie.

26 stycznia, pierwsze urodziny Zenitu. Urodziny trwają trzy dni, a jak się rozhulają to nawet cztery. W czwartek rabat 50% na wszystko przez cały dzień, w piątek bday party, w sobotę wszystkie śniadania za 10 PLN.

28 stycznia,  w Wojewódzkiej Bibliotece Publicznej, szkolenie Podstawy Dietetyki Sportowej- Kurs Sport Nutrition Basic.

Co dalej?

Legal Cakes planuje otwarcie w pierwszej połowę stycznia.

W połowie lutego planowane jest otwarcie nowego lokalu: Piec na Zabłociu. W menu oczywiście pizza i inne wypieki. Będą też warsztaty z wypieków. Za projektem stoi Bartłomiej Płócienniak znany ze studia Twój Kucharz więc nie mam wątpliwości, że będzie tam smacznie.

Przy ulicy Augustiańskiej 5, powstaje bar śniadaniowy Ranny Ptaszek. Otwarcie już niedługo.

W pierwszym kwartale 2017 rozpocznie działalność Cafe Lisboa przy ulicy Dolnych Młynów 3/4.

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.