Pozdrowienia zza oceanu czyli widelcowe podsumowanie numer 17 – wrzesień 2016

Wciąż jesteśmy na wakacjach, ale mimo wszystko staramy się śledzić, co dzieje się w krakowskiej gastronomii. Chyba po prostu jesteśmy uzależnieni. 😉 Poniżej znajdziecie garść informacji o wrześniowych wydarzeniach, a tymczasem pozdrawiamy z, na zmianę upalnej i deszczowej, Florydy. Do zobaczenia wkrótce!USA - Floryda

Wydarzyło się w Krakowie (1-15 września 2016):

1 września wystartował wegetariański bar Go Healthy, u zbiegu ulic Smoleńsk i Retoryka.

2 września ruszył kolejny lokal w kompleksie Tytano przy Dolnych Młynów 10, czyli Strefa.

5 września miało miejsce oficjalne otwarcie food trucka House of Donuts.

Na początku września, przy Rondzie Mogilskim otwarła się Souvlaczarnia Zakynthos.

Wydarzy się w Krakowie (16-30 września 2016):

W piątek, 16 września, Magazyn Wina zaprasza na kolejną edycję grilla na pożegnanie lata. W ten sam dzień, na grilla zaprasza Churrasco. W ten dzień oferować będą specjalne zniżki na potrawy z grilla i piwo.

16 września, na oficjalne otwarcie zaprasza House of Burger na Szpitalnej.

W ten sam dzień, 16 września, w Wine Concept w Swoszowicach, degustacja win od Jozsefa Simona.

17 września, odbędzie się pierwsza edycja Cracow Whisky Festival w Browarze Lubicz.

W ten sam dzień, 17 września, wegetariańskie warsztaty w Chederze, pod hasłem: Babie Lato oraz warsztaty kuchni włoskiej z Krakowskim Makaroniarzem w Food&People.

Również w sobotę, 17 września, bardzo ciekawa degustacja wina: Winiarski margines – degustacja win nieznanych w Stoccaggio.

W weekendy, 17 i 18  września oraz 24 i 25 września, możecie wciąż wybrać się na Piknik Krakowski w parkach Bednarskiego (sobota) i Krakowskim (niedziela). Szczegółowy plan pikniku i oferta gastronomiczna ogłaszane są przed każdym weekendem na Facebooku.

W niedzielę, 18 września,  warsztaty kulinarne w Bistro Marchewka: Skarby Małopolski – suska sechlońska, królowa wśród śliw oraz warsztaty kuchni gaugaskiej w Wiśniowym Sadzie. A w Stoccagio degustacja pod hasłem: Pochwal się winem z wakacji.

20 września, rozpoczyna się Festiwal Produkt Lokalny z Małopolski. W programie konferencja, targi i otwarcie Inkubatora Kuchennego w Stryszowie. W ten sam dzień, w Enotece Pergamindegustacja włoskich win Chianti z Bibbiano.

22 września, na Lipowej 6F, Podwieczorek na dwa kieliszki, którego gośćmi będę podróżnicy, Elżbieta i Andrzej Lisowscy. A w M22, Święto Burgera, podczas którego dostępne będą specjalne promocje na burgery i nie tylko.

23 września, w Winomanie, degustacja pod hasłem: Wina Dobrej Nadziei. Degustowane będą wina z południowoafrykańskiej winiarni Linton Park z dystryktu Wellington.

25 wrzenia, w Marchewka Bistro, Warsztaty – Bogactwo witamin i siły witalne w sokach tłoczonych szczelnie zamknięte.

27 września, w Chederze, kolejne spotkanie z cyklu Pracownia Seniora. Tym razem Cheder zaprasza seniorów na warsztaty kawowe.

28 września startuje II Małopolska Jesień Enologiczna. Zainaugurowana zostanie trzema wyjątkowymi degustacjami w formule Masterclass, które odbędą się w Sali Cnót w Pałacu Biskupa Erazma Ciołka.

Co dalej?

Otwarcie Meat&Go w nowej lokalizacji powinno nastąpić w drugiej połowie września.

Otwarcie Zbiory vege bistro (nowy lokal właścicieli Kantonu) planowane jest na koniec września/początek października.

Chyba nie doczekamy się otwarcia restauracji z owocami morza Z ością i bez, gdyż w sieci pojawiły się już oferty wynajmu tegoż lokalu. Chodzą również słuchy o zamknięciu American Streetz Barbecue.

 

Więcej informacji na temat dużych wydarzeń kulinarnych w Krakowie w kolejnych miesiącach znajdziecie oczywiście w kalendarium.