Tu się nie podsłuchuje czyli Od jajka do jabłka

Pamiętacie bistro Parasol? jeśli do tej pory nie udało się Wam go odwiedzić, to mam dla Was złą wiadomość: niestety bistro już się zamknęło. Na jego miejscu powstało nowe miejsce, klub restauracyjny Od jajka do jabłka. Słychać o nim już było od jakiegoś czasu, szczególne zainteresowanie wzbudzała nazwa, przywołująca na myśl rzymskie uczty i wyjątkową obfitość jedzenie. Oficjalne otwarcie nastąpiło całkiem niedawno, a nam udało się tam zajrzeć w parę dni po otwarciu.

Kraków - Od jajka do jabłka - kaczka w figach

Tłumów nie było, a przystrojone na żółto stoliki oczekiwały na gości. Menu jeszcze też nie było, wybierać mogliśmy spośród dwóch przystawek, dania głównego i deseru. Oboje zdecydowaliśmy się na danie główne, czyli kaczkę (28 PLN). Dzięki kreatywności właścicielek ustalone zostało, że kaczkę dostaniemy przyrządzoną na dwa sposoby: w sosie pieprzowym i w figach.

02-IKraków - Od jajka do jabłka - nakrycia

Szczerze mówiąc, to miałam nadzieję, że Widelec  wybierze figi, bo choć Małopolskim Festiwalu Smaku jakoś bardziej jestem otwarta na słodko mięsne połączenia, to większą ochotę miałam na sos pieprzowy. Widelec wybrał jednak pieprz a mnie w udziale przypadły figi.Kraków - Od jajka do jabłka - kaczka w sosie pieprzowym z puree z selera

Kaczka była niezła, choć jak dla mnie ciut przeciągnięta. Wolę bardziej różowe mięsko. Figi, o dziwo, dobrze do nie pasowały choć pod koniec dania było mi już ciut za słodko. Wyraziste danie zbalansowane było delikatnym puree z selera. Wersja z pieprzem przypadła mi do gustu dużo bardziej choć tu z kolei sos trochę za bardzo zdominował delikatną kaczkę. Ale tak bez marudzenia, to bardzo nam smakowało.

Kraków - Od jajka do jabłka - czekadełko - obwarzanek z twarożkiem, rukolą i czarnuszką

Zapomniałabym wspomnieć, ze przed kaczką dostaliśmy czekadełko – obwarzanka z twarożkiem, czarnuszką i rukolą. Proste i smaczne. Od właścicielki dowiedzieliśmy się,że karta będzie już na dniach (już jest!)i ,że w planach są pięciodaniowe kolacje degustacyjne-niespodzianki w cenie 70 PLN. Najpewniej się skusimy.

Kraków - Od jajka do jabłka - szyld

Kraków - Od jajka do jabłka - napis na ścianie

Kraków - Od jajka do jabłka - kaczka w sosie pieprzowym

Kraków - Od jajka do jabłka - chutney z gruszek

Szybki lunch z napojami dla dwóch osób: 66 PLN. Woda i chutney gruszkowy gratis.

MENU

Od jajka do jabłka, ul. Gertrudy 7, Kraków
Od Jajka do Jabłka Menu, Reviews, Photos, Location and Info - Zomato